Úvod / Víno dle druhu / Bílá vína

La Volada

La Volada

La Volada

Vinařství: ALBET i NOYA

Skladem 7 ks

Bílé suché biodynamické víno, vyrobené z odrůd Sauvignac, Muscaris a Marina Rion.

459 Kč

Nakupte zboží ještě za 1 Kč a dopravu máte zdarma!

0 Kč
1 Kč

Popis

Bio Biodynamické

Původ Španělsko

Vinařství ALBET i NOYA

Oblast Penedés

Ročník 2021

Zbytkový cukr 8 g/l

Obsah kyselin 3,6 g/l

Obsah alkoholu 11 %

La Volada

Na stránkách vinařství si o tomto zázraku přečtete:

Víno zrozené z našeho neklidného, dobrodružného ducha. La Volada je bílé víno vyrobené z vysoce aromatických odrůd, které prokázaly přirozenou odolnost vůči plísním a jiným chorobám vinic.

Bílé suché biodynamické víno je vyrobené z odrůd Sauvignac, Muscaris a Marina Rion.
Možná vás překvapily netradiční názvy odrůd v popisu vína. Nejedná se o překlep, ale křížence odrůd. Sauvignac je Sauvignon a Risling, Muscaris je Solaris a Muškát žlutý, a Marina Rion je pak původní znovu objevená odrůda z oblasti Penedès.

Víno La Volada, je první vlaštovkou programu VRIAACC (Variedades Resistentes y Autóctonas Adaptadas al Cambio Climático – resistentní a autochtonní odrůdy přizpůsobené změně klimatu), který pracuje s tradičními katalánskými odrůdami, jako jsou Xarel·lo, Macabeo, Parellada, Tempranillo či Grenache, a hledá vhodná křížení s rezistenty, ale i testuje současné rezistenty v tamních podmínkách a kombinacích s odrůdami běžnými.

Tohle víno najdete u vinařství ve skupině rarit, ale nejde ani tak o výjimečnou kvalitu obsahu lahve jako takového, jako spíše u jednu z prvních ukázek jejich snahy ve vinicích eliminovat prakticky jakékoliv postřiky.

La Volada, ročník 2021, kterých je k dispozici pouhých 8 000 lahví, dokáže i milovníky červených těžkých barikovaných vín přivést do světa vín bílých.

Bio Biodynamické

Původ Španělsko

Vinařství ALBET i NOYA

Oblast Penedés

Ročník 2021

Zbytkový cukr 8 g/l

Obsah kyselin 3,6 g/l

Obsah alkoholu 11 %

Chuť

Jedná se o bílé víno spíše světlejší barvy, s intenzivní vůní jasmínu a bílých květů. V chuti je velmi osvěžující, ovocné s citronovou dochutí, která připomene pomeranč a grapefruit. Čisté, lehkonohé, s fajn kyselinou a trochou zbytkového cukru, technicky precizní, přístupné, fajn pití.
Velmi seriozní svěží víno vyšší viskozity. Rozumný obsah alkoholu 11% předurčuje tuhle krásku pro ideální letní pohodu.

Skvěle se hodí k pití „jen tak“,  nebo k čerstvým salátům, sýrům, mořským plodům či „paelle“.

O vinařství

albert-noya-penedes-logo

Kousek od Sant Pau d'Ordal, na pozemku Can Vendrell de la Codina, se nachází modernistické vinařství, které v roce 1925 navrhl Josep Maria Pericas.
Zatímco počátky vinařství v Can Vendrell sahají až do středověku, rodina Albetů se na panství usadila až v roce 1903. Joan Albet i Rovirosa přišel do Can Vendrell, aby dohlédl na obnovu výsadby po morové epidemii způsobené fyloxerou (mšička révokaz).
Když koncem sedmdesátých let jedna dánská společnost hledala v Penedes pěstitele ekologického vína, rozhodli se využít příležitosti a postupně přešli na ekologické zemědělství na celém panství.

albert-noya-casanostra

albet_i_noya_ecologics_plaques

Jak sami o sobě říkají: 

Nikdo nikdy neslyšel o ekologických vínech. Ale zvědavost nás přemohla, a tak jsme se vrhli do tohoto dobrodružství.“

V současné době vlastní 80,6 hektarů vinic a také vykupují hrozny od místních zemědělců, kteří přešli na ekologické zemědělství.
O vinařství je známo, že vykupují za nejvyšší ceny v Penedu a radí zemědělcům, jak zajistit nejvyšší kvalitu své produkce.
V posledních letech v Albet i Noya rozšířili a zmodernizovali prostory o sklep Xapallà postavený v roce 2004, kde zrají červená vína a kde je stáčírna. Hned vedle se nachází sklep Era, vybavený nejmodernější a nejrespektovanější technologií, kde se vyrábí výhradně a odděleně špičková vína řady Albet i Noya.

albert-noya-celler

Veškerá produkce (jak vlastní vinice, tak vinice dodavatelů) je certifikována CCPAE (Katalánská rada pro ekologickou zemědělskou produkci).

albert-noya-people