Úvod / Přehled vinařství / Bodegas Latúe

Bodegas Latúe

Bodegas Latue_logo

Vinařství Bodegas Latúe vzniklo v roce 2007 rozšířením původního vinařského sdružení San Isidro založeného již v roce 1954. Je to vinařství velmi rozsáhlé čítající více než 600 členů a hospodařící na neuvěřitelných 6 200 ha vinic. Krásné je, že úplně všichni členové sdružení mají bio certifikaci a Bodegas Latúe je tak největším producentem bio vín ve Španělsku.

Bodegas Latue1

La Tue patří k vinařské oblasti DO La Mancha a má sídlo v městečku Villanueva de Alcardete (Toledo). Zvláštností je, že vinice leží na pomezí čtyř vinařských oblastí Cuenca, Toledo, Ciudad Real a Albacete. Oblast zavlažuje řeka Giguela.
Teplé a suché klimatické podmínky spolu s písčitě-vápenitým podložím jsou faktory, které ekologickou produkci velmi usnadňují a celé sdružení La Tue je krásnou ukázkou toho, že i ve velkém objemu lze vyrábět špičkové bio produkty.
Alfou a omegou všeho, co v Latúe tvoří, je přirozený a hluboký respekt k přírodě, vědomí její jedinečnosti a nenahraditelnosti, kterou je potřeba opatrovat a chránit jako dědictví pro další generace.

Bodegas Latue3

  • Clearly Organic Tempranillo Rosado
    Svěží růžové, ovocné a vyvážené víno, které vyniká světle růžovou barvou a vůní červeného ovoce.
    Ano (EU organic)
    Skladem 9 ks
    225 Kč