Úvod / Přehled vinařství / Bodegas Gramona

Bodegas Gramona

gramona-logo

Vinařství Gramona je členem sdružení Corpinat, které vzniklo vedle DO Cava a má ještě více zdůraznit kvalitu vín, která se mohou směle poměřovat s nejlepšími francouzskými víny ze Champangne a v poměru cena/kvalita je dokonce jednoznačně předčí.

gramona_00_800x600

Vinařství Gramona bylo založeno už v roce 1881. Vinařské umění se zde předává v rodinné linii a nyní patří mezi nejlepší producenty šumivých vín nejen ve Španělsku, ale i na světě. Dlouhodobá víra vinařství v tradiční odrůdy a postupy zrání ale neznamená, že se zde nerozvíjí moderní technologie, naopak! Místní vinař Jaume Gramona, který studoval v Dijonu a pracoval v entologickém institutu v Champagne, proměnil vinařství v království experimentů. Je to první vinařství ve Španělsku, které využívá geotermální energii ke chlazení a získalo ekologický certifikát ISO 14001. Nyní se snaží rozvíjet směrem biodynamického zemědělství. Vlastní 50 ha vinic a dalších 55 ha si pronajímají.

gramona_mapa_celler_web_en_800x600

Dalším faktorem podporujícím vyjímečnost vinařství je jejich speciální dosage víno (expediční likér), které nechávají zrát v solera systému již přes 100 let. Využívají jej v 11 typech svého cava, pouze 2 jsou bez dosage.

gramona_solare_elaboracio_cava_52
gramona_solare_elaboracio_cava_57

  • Ca La Mar Mustillant Blanc
    Bílé suché perlivé, cenově dostupné víno od producentů šumivých vín nejvyšší kvality.
    Ano (EU organic)
    Skladem 9 ks
    360 Kč