Úvod / Víno dle druhu / Červená vína

La Casica del Abuelo

La Casica del Abuelo

La Casica del Abuelo

Vinařství: Vinessense

Skladem 8 ks

Víno sytě rubínové barvy z hroznů révy Monastrell 80 %, Syrah 10 % a Petit Verdot 10%.

330 Kč

Nakupte zboží ještě za 1 Kč a dopravu máte zdarma!

0 Kč
1 Kč

Popis Ano (EU organic)

Bio Ano (EU organic)

Původ Španělsko

Vinařství Vinessense

Oblast Alicante

Ročník 2020

Zbytkový cukr 1,5 g/l

Obsah kyselin 5 g/l

Obsah alkoholu 14,5 %

La Casica del Abuelo

Víno sytě rubínové barvy z hroznů révy Monastrell 80%, Syrah 10% a Petit Verdot 10%.
Opatrně při konzumaci většího množství (vlastní zkušenost) – víno má 14,5 % alkoholu, který je ale geniálně zakomponován do charakteru vína a nemá žádný rušivý projev, díky tomu je víno až nebezpečně dobře pitelné.

Hrozny se sbírají a třídí ručně a v malých 15 kg skříňkách jsou převáženy do vinařství. Zde se odstonkují, pomelou a následuje několikadenní předfermentační macerace. Samotná fermentace probíhá v nerezovém tanku s následnou malolaktickou fermentací. Každá odrůda se zpracovává zvlášť a po skončení fermentace se víno smíchá v požadovaném poměru a nechává zrát 6 měsíců v nových amerických a francouzských dubových sudech o objemu 225 litrů.

Bio Ano (EU organic)

Původ Španělsko

Vinařství Vinessense

Oblast Alicante

Ročník 2020

Zbytkový cukr 1,5 g/l

Obsah kyselin 5 g/l

Obsah alkoholu 14,5 %

Chuť

Víno má aromatickou vůni ostružin, listů zeleného pepře, malin, černého pepře, fíků, černé švestky a černého rybízu.
V chuti má tato suchá, plná červená směs středně intenzivní chuť černého ovoce naznačenou ve vůni spolu s kouřovými prvky, balzamickými nuancemi a aromatickými bylinami, které se projevují ve střední až zadní části chuti. Chuť je podpořená střední kyselinkou a středně vysokým obsahem tříslovin.

Hodí se ke grilovaným masům a těžkým pokrmům, nebo uzeninám.

O vinařství

venissens_logo

Na pozemku patřícímu vinařství Casa Balaguer – Vinessens se nachází statek jménem La Casica del Abuelo (Dědova kůlna), který byl postaven v roce 1932. Na počest jeho historie se vinaři rozhodli pojmenovat toto víno.
Casa Balaguer – Vinessens je rodinné vinařství, které se nachází ve Villeně. Je tvořeno přibližně 70 obdělávanými hektary, rozdělených do dvou zemědělských usedlostí. Mezi oběma je vzdálenost 25 km, což nabízí velmi odlišné podmínky pro pěstování.

Finca Puerto de La Harina, která se nachází na úpatí pohoří Sierra Salinas, je obklopena 3 horskými systémy a nabízí zvláštní mikroklima pro pěstování hroznů Monestrell.
Na druhé straně je Finca Casa Balaguer, která se nachází v údolí Villena a Cañada, chráněna ze severu a jihu dvěma horami a vystavena mořskému vánku z východu. Kromě toho pracují také s vinicemi Moscatel vysázenými u moře v přírodním parku Lagunas de La Mata.

vinessens