Úvod / Víno dle druhu / Červená vína

Mala Vida Edición Limitada

Mala Vida Edición Limitada

Mala Vida Edición Limitada

Vinařství: Bodegas Arráez

Skladem 7 ks

Limitovaná edice červeného vína Mala Vida (Hříšný život).

420 Kč

Nakupte zboží ještě za 1 Kč a dopravu máte zdarma!

0 Kč
1 Kč

Popis

Bio Naturální (bez certifikace)

Původ Španělsko

Vinařství Bodegas Arráez

Oblast Valencia

Ročník 2021

Zbytkový cukr 2 g/l

Obsah kyselin 5,5 g/l

Obsah alkoholu 15 %

Mala Vida Edición Limitada

Červené suché víno vyrobené z odrůd Monastrell (50%) a Garnacha tintorea (50%). Toto víno je pokračováním základní řady Mala Vida (Hříšný život). V limitované edici čítající 9 979 lahví, má posunout hranice „hříšného života“ o kus dál.
Hříšně se tedy můžete pobavit výraznou aromatikou a plnou, přesto svěží chutí vína s nebývale vysokým alkoholem 15 %.

Limitovaná edice Mala Vida je odlišná, inovativní a neopakovatelná.
Mala Vida Edición Limitada je víno určené k vychutnávání v pro Vás nejlepší společnosti. Je prostě stvořeno k hřešení. Každá záminka je současně dobrou záminkou k ochutnání takového vína.
Mala Vida Edición Limitada je speciální edice lahví věnovaná lidem, kteří mají ve věcech jasno a kteří chtějí žít   „la buena Mala Vida“, dobrý hříšný život.

Jako základ si Toni Arraez vybral odrůdy Monastrell a Garnacha Tintorera se stářím více než 30 let. Ty rostou ve velmi suché oblasti Font de la Figuera v namořské výšce 740 metrů nad mořem. Půda je jílovito-písčitá a hodně kamenitá. Keře stojí volně 2,5 metru od sebe a vzhledem k nedostatku vody mají tyto vinice velmi nízkou produkci. Z každého keře se sklidí ne více než 1,5 kg hroznů, což odpovídá výnosu asi 2 500 kg/ha. To je velmi málo, ale zase jsou hrozny plné a koncentrované, což je samozřejmě cílený záměr. Tyto klimatické charakteristiky propůjčují odrůdám výraznou osobitost.

Výsledné víno je pak aromaticky a chuťově bohatější. Hrozny se sbírají a pečlivě třídí do malých 15 kg skříněk. Po převozu do vinařství se odstonkují a pomelou. Následuje plnění do nerezových vinifikátorů a fermentace v nerezových tancích přibližně 4 týdny a to každá odrůda zvlášť. Po ukončení fermentace se víno smíchá v požadovaném poměru a plní do nových francouzských dubových sudů, kde zraje 8 měsíců.

Bio Naturální (bez certifikace)

Původ Španělsko

Vinařství Bodegas Arráez

Oblast Valencia

Ročník 2021

Zbytkový cukr 2 g/l

Obsah kyselin 5,5 g/l

Obsah alkoholu 15 %

Chuť

Jedná se o víno s intenzivní třešňově červenou barvou a vysokou viskozitou. Komplexní a elegantní, s vůní zralého červeného ovoce připomínající kompot. Chuť je plná a výraznější, nicméně příjemná a hedvábná na patře; dobře vyvážená, se skvěle ukrytým vysokým obsahem alkoholu.

Výborně s ním ladí šťavnaté grilované maso (vepřová krkovička), rybí pokrmy, déle zrající sušené šunky.

O vinařství

ARRAEZ_logo

Historie vinařství je delší než 100 let. Bylo založeno v roce 1916 místními vinaři a od roku 1950 je ve vlastnictví rodiny Arraézových. Prvním v rodové linii byl Antonio Arraéz Garrigós, který začal výrobu postupně profesionalizovat. Dalším byl v roce 1980 Antonio Arraéz Ibanco a vinařství se stalo významným členem DO Valencia. Od roku 2007 je Bodegas Arraéz v rukou již třetí generace, kterou představuje hlavně Toni Arraéz Cabuig. Toni je mladý, velmi energický vinař a jak sám říká: „Vína prodávají všechna vinařství, my ale prodáváme příběh“. Za každou lahví vína, za každou etiketou, každou značkou je nějaká zajímavá a často „košilatá“ historka.

Arraez2_eshop

Vinice leží mezi dvěma údolími v nadmořské výšce 600–800 m.n.m. Tato poloha a kombinace vyšší nadmořské výšky a zároveň relativní blízkosti Středozemního moře vytvářejí jedinečné mikroklima. Velmi teplá léta, velmi chladné zimy, velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí a půda chudá na živiny jsou základem jedinečného terroir. Spolu s více než 100 letou tradicí ekologického zemědělství striktně bez chemie je více než 30 ha vinic tohoto vinařství zdrojem neuvěřitelně krásných a velmi specifických vín.

Arraez4_eshop