Úvod / Víno dle druhu / Červená vína

Les Alcusses 2018

Les Alcusses 2018

Les Alcusses 2018

Vinařství: Celler del Roure

Skladem 8 ks

Krásné červené víno s mimořádně dobrým poměrem ceny a kvality.

389 Kč

Nakupte zboží ještě za 1 Kč a dopravu máte zdarma!

0 Kč
1 Kč

Popis

Bio Naturální (bez certifikace)

Původ Španělsko

Vinařství Celler del Roure

Oblast Valencia

Ročník 2018

Zbytkový cukr 1 g/l

Obsah kyselin 4,78 g/l

Obsah alkoholu 13,5 %

Les Alcusses 2018

Červené suché víno z Valencie vyrábí vinařství Celler del Roure z odrůd Monastrell (50 %), Cabernet Sauvignon (10 %), Garnacha Tintorera (10 %), Merlot (10 %), Petit Verdot (10 %), Syrah (10 %). Krásné víno s mimořádně dobrým poměrem ceny a kvality. Ročník 2018 získal od Parkera neuvěřitelných 92/100 bodů, což je pro víno této cenové kategorie zcela výjimečné.

I v tomto případě Vás musíme varovat – ta červená princezna způsobuje závislost! Tohle víno patří do skupiny vín, která po otevření nelze nedopít a nechat na další den. Je dobré s tím počítat!
Víno z vyšší řady naší nabídky zaujme na první pohled etiketou.

Název Les Alcusses je odvozen od starobylého archeologického naleziště, které se nachází nedaleko La Bastida de Les Alcusses. Na etiketě je vyobrazena deska s runami nalezená v ruinách. Runy jsou z původní břidlicové tabulky ze 13. století a prý to měla být tehdejší faktura za dodávku vína. Komu ale byla faktura vystavena příběh nevypráví, také proto, že jihovýchodní keltské písmo se dosud nepodařilo zcela rozluštit.

celler-del-roure-2-1

Vinice leží v nadmořské výšce 700 metrů nad hladinou moře a stáří vinic se pohybuje od 15 do 70 let. Půda je velmi rozmanitá: jíl, písek, štěrk, naplaveniny. Hrozny se sbírají a třídí výhradně ručně. Po jejich odstonkování následuje mletí a studená macerace 25 dní s následnou fermentací v nerezových tancích. Každá z odrůd fermentuje v amforách samostatně, aby vinař zjistil potenciál každé z nich a přizpůsobil tomu konečnou kupáž.

Zvláštnost tohoto ročníku: V roce 2018 byla zima dlouhá a rašení pupenů bylo pozdní a pomalé. Jaro bylo mírné a léto nebylo příliš horké. Problém nastal s bouřkami, které přicházely jedna za druhou (některé i s kroupami) a daly vinařům z Celler del Roure hodně zabrat a na vinicích se hodně nadřeli, aby vybrali zdravé hrozny a zlikvidovali ty nahnilé (zrání nepostupovalo, ale botrytida ano). Obsah alkoholu byl hluboko pod normálem. Byl to obzvlášť obtížný rok pro pozdní odrůdy. Mezi sklizněmi 2017 a 2018 spadlo 430 litrů srážek.

Celler de rouge začalo prodávat Les Alcusses o něco později než ostatní vinaři, takže aktuální ročník je stále 2018. Bylo vyrobeno 88 000 lahví. Lahvováno bylo v prosinci 2021. 

Bio Naturální (bez certifikace)

Původ Španělsko

Vinařství Celler del Roure

Oblast Valencia

Ročník 2018

Zbytkový cukr 1 g/l

Obsah kyselin 4,78 g/l

Obsah alkoholu 13,5 %

Chuť

Ve vůni krásné tóny balzámu, tymiánu, rozmarýnu a náznak dubu, který je velmi pěkně integrován. V ústech jemně zrnité třísloviny, aromatické, středně plné až plné s pěkným červeným a černým ovocem.

Hodí se ke grilovaným masům a klobásám, uzeninám, ale i bílému masu, mastným rybám, a těstovinám.
Před konzumací doporučujeme víno Les Alcusses půl hodiny dekantovat.

O vinařství

celler-del-roure-logo
Celler del Roure, Španělsko.
Kráse krajiny se vyrovná pouze vřelost a velkorysost, s jakou vás Pablo a jeho tým přivítají.

V horní části údolí Alrorins-Alcusses, schované za pohořím Serra Grossa, se nachází venkovská idyla Celler del Roure, usedlost, kterou Pablo Calatuyud a jeho otec vybudovali, aby vrhli světlo na starobylejší a autentičtější styl valencijského vína a vzdálili se od velkovýroby, kterou se tato oblast stávala stále známější. Jeho záměr rehabilitovat dávno zapomenuté odrůdy, jako jsou Mando, Arcos a Verdil, se upevnil objevením 500 let starého sklepa na pozemku na svahu hory, kde se nacházejí podzemní hliněné amfory „tinajas“ v téměř dokonalém stavu. Pablo popisuje spřízněnost starých hroznů a amfor jako něco magického: „Potřebují se navzájem“, vysvětluje.

celler del rouge_pablo

Při pohledu z vinařství na krajinu si nelze nevšimnout výše položených křídových bílých půd podobných albarize, zatímco blíže k vinařství je více písku, což obojí dodává vínům jemnost a svěžest. Nadmořská výška a chladivé východní větry pomáhají udržovat kyselost a svěžest hroznů, a to představuje pozoruhodnou polohu pro pěstování révy v této teplé středomořské oblasti. Místo má také hluboký historický význam, protože archeologové objevili na místě Bastide de les Alcusses důkazy o civilizaci ze 4. století.

celler del rouge

Trvalý dojem z vinařství Celler del Roure je ten, že je absolutně začleněno do své krajiny a historie a jeho produkty jsou uvolněná, přesvědčivá vína s opravdovým vzrušením, tempem a energií, která prostě chcete pít, dělit se o ně a vracet se pro další.

cal-roig-celler-roure